Dlaczego organizacje powinny klasyfikować dane
Klasyfikacja danych jest podstawą strategii efektywnego zarządzania informacją. Organizacje mogą inteligentnie i rozważnie podejmować decyzje jak nią zarządzać, identyfikując wartość biznesową danych już na etapie ich tworzenia.
ZAANGAŻOWANIE UŻYTKOWNIKA W OCHRONĘ DANYCH
Włączenie użytkowników jako aktywnych uczestników procesów bezpieczeństwa powoduje, że stają się oni bardziej odpowiedzialni za informacje, które sami tworzą i dystrybuują. System klasyfikacji informacji pomaga identyfikować dane oraz informacje wraz z ich poziomem zabezpieczenia. W ten sposób powstaje zintegrowana niezawodna platforma promująca dbałość o bezpieczeństwo informacji w firmie, zabezpieczająca przed nieumyślnymi wyciekami oraz zwiększająca świadomość użytkowników.
ZWIĘKSZENIE ŚWIADOMOŚCI ZAGROŻENIA
System klasyfikacji danych pozwala jasno identyfikować wrażliwe informacje poprzez nadawanie etykiet i widocznych oznaczeń poziomu klasyfikacji danych w dokumentach oraz w wiadomościach e-mail. Podczas pracy na dokumencie czy sklasyfikowanych danych, użytkownik jest edukowany poprzez interaktywny panel z podpowiedziami ułatwiającymi nadanie właściwej klasy.
ZABEZPIECZENIE DANYCH
Rozwiązanie do klasyfikacji informacji uzupełnia automatyczne mechanizmy systemów przeciwko wyciekowi danych, takie jak data loss prevention (DLP) czy szyfrowanie, zaś wskaźniki klasyfikacji mogą dodatkowo uruchomić automatyczną ochronę w systemach Microsoft Rights Management Services® (RMS). Nadana klasyfikacja, w postaci metadanych dodanych do każdego stworzonego dokumentu czy wiadomości e-mail, pozwala skutecznie egzekwować polityki bezpieczeństwa przyjęte w organizacji.
ZAPEWNIENIE ZGODNOŚCI DZIAŁANIA Z REGULACJAMI PRAWNYMI
Oprogramowanie do klasyfikacji danych umożliwia organizacjom przekazywanie poufnych danych, w zgodzie z wewnętrznymi regulacjami i zasadami. Zastosowanie systemu pozwala sprostać oczekiwaniom i standardom takim jak RODO/GDPR, ISO27001, Założenia Strategii Cyberbezpieczeństwa dla Rzeczypospolitej Polskiej, dyrektywa unijna NIS, Krajowe Ramy Interoperacyjności, Transparency, MAR, EIDAS, polityka bezpieczeństwa i/lub ISO270001, oraz wielu innym standardom stosowanym w organizacjach.